Lektorzy

Urszula Sochacka-Kołodziej

Absolwentka filologii angielskiej w Academy of International Studies w Łodzi, uczelni Haute Ecole Libre Du Hainaut Occidental w Belgii oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu tłumaczeń ekonomiczno-prawnych. Nauczyciel z 15 letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. W latach 2010-2013 wykładowca w Wyższej Szkole Języków Obcych. Uczestnik wielu szkoleń metodycznych w kraju oraz za granicą np.: Workshop on Teaching English as a Foreign Language at Secondary Level (methodology) & Advanced Language Tuition, które odbyło się w Cardiff i zostało zorganizowane przez International Study Programmes.

Swoją przygodę z językiem angielskim rozpoczęłam w drugiej kasie szkoły podstawowej (czyli wiele lat temu) i od tego czasu właśnie angielski wyznaczał mi ścieżkę rozwoju. Pamiętam do dziś pierwsze zajęcia, na których nauczyłam się kilku prostych słówek, pamiętam emocje, które towarzyszyły mi w drodze do domu, kiedy odpytywałam moją mamę z poznanych słówek, pamiętam także to uczucie dumy, że oto nagle ja coś wiem a moja skarbnica wiedzy nie. Te pierwsze zajęcia były niezmiernie ważne bowiem to od nich wiele zależało, a mianowicie to czy pojawię się na kolejnych. Ponieważ zajęcia były bardzo ciekawe, na każde kolejne czekałam z niecierpliwością. Dziś, gdy przygotowuję się do zajęć próbuję odtworzyć to uczucie i bardzo zależy mi na tym, aby moi słuchacze czuli dokładnie to samo. W czym tkwił sukces tych zajęć? Zapewne złożyło się na to wiele czynników: charyzma lektora, interesujący podręcznik i coś jeszcze a mianowicie, umiejętność dopasowania się do potrzeb uczniów, dostrzeżenie ich.
Zapraszam i mam nadzieję, że nauka języka angielskiego będzie dla Państwa i Państwa dzieci prawdziwą przygodą.