Olimpiady i konkursy

Nasza szkoła pragnie promować uczniów wykazujących szczególne zainteresowanie językiem angielskim oraz krajami angielskiego obszaru językowego, dlatego też motywujemy naszych uczniów do aktywnego udziału w olimpiadach językowych. Uczestniczenie w tego typu konkursach przynosi im szereg korzyści. Przede wszystkim uczniowie zyskują w ten sposób niepowtarzalną szansę rozwijania swoich umiejętności oraz sprawdzenia ich w dziedzinie, która jest im tak bliska – język angielski 🙂 Mają szansę zmierzyć się z reprezentantami z różnych szkół, zarówno podstawowych jak i ponadpodstawowych i tym samym porównać swoje możliwości nie tylko z kolegami i koleżankami z klasy, czy grupy. Ogólnopolska olimpiada z języka angielskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego, komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych. Bez wątpienia każda kolejna edycja urozmaica nasze zajęcia oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy naszych uczniów. Co roku kilku naszych słuchaczy uzyskuje tytuł laureata (15 najlepszych uczniów w Polsce) natomiast pozostali słuchacze zajmują wysokie miejsca w Polsce, zwykle w pierwszej trzydziestce.