Aktualności

Najnowsze wpisy

 • Prace wzbronione dla osób małoletnich

  Kolejne zmiany w zatrudnieniach dla osób młodocianych. Warto zapoznać się z wykazem prac, które są zabronione pracownikom nieletnim.

 • Kontrola trzeźwości w zakładach pracy

  Nowe przepisy dotyczące badań trzeźwości pracowników. Co w sytuacji, gdy pracownik przyjdzie do pracy pod wpływem środków odurzających? Czy pracodawcy mogą samodzielnie wykonywać testy na alkohol bądź narkotyki? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

 • Imienne uprawnienia na wózki

  Uprawnienia na wózki widłowe wydawane są przez Urząd Dozoru Technicznego, ich ważność wynosi 5 lub 10 lat. Po tym okresie należy złożyć wniosek o przedłużenie zaświadczeń kwalifikacyjnych. Co w przypadku uprawnień imiennych, wydawanych przez pracodawców? Czy możliwe jest wnioskowanie o przedłużenie takiego zaświadczenia? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule.

 • Obowiązki pracodawcy i pracownika w upalne dni

  W związku z występującą falą upałów warto przypomnieć obowiązki i prawa pracodawców jak i pracowników. Czy wysoka temperatura zobowiązuje pracodawcę do zapewniania napoi oraz klimatyzowanych pomieszczeń?

 • Kursy języka angielskiego dla dzieci i młodzieży 2023-2024
  Kursy języka angielskiego 2023/2024

  Oferujemy szeroką gamę kursów na różnych poziomach zaawansowania. Uczymy bardzo intensywnie i ciekawie, w oparciu o najnowsze badania z dziedziny neurodydaktyki z wykorzystaniem najnowszych trendów w nauczaniu języka obcego. Łączymy tradycyjne formy nauki z odrobiną (czasami trochę większą….) szaleństwa. Wybierz kurs dla siebie i dołącz do grona osób, które w naszej szkole przełamały barierę językową.

 • Odpowiedzialność pracownika za mienie powierzone

  Wyróżniamy następującą odpowiedzialność materialną pracownika: mienie ogólne i mienie powierzone. Ten drugi rodzaj odpowiedzialności jest mniej korzystny dla pracownika, ponieważ ponosi on pełną odpowiedzialność za szkodę. Aby jednak zastosować ten bardziej rygorystyczny system praktycznej odpowiedzialności, muszą zostać spełnione pewne warunki.

 • Urlop wypoczynkowy

  Sprawdź ile dni urlopu wypoczynkowego Ci przysługuje oraz czy możesz zrezygnować z urlopu na rzecz wynagrodzenia za niewykorzystane dni wolne.

 • Wyniki egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego

  Z ogromną radością dzielimy się z Państwem wynikami egzaminów naszych zdolnych uczniów.

 • Koniec epidemii Covid-19

  Ważne zmiany dotyczące zniesienia epidemii Covid -19. Sprawdź co musisz wiedzieć.

 • Pracownik młodociany – poniżej 18 roku życia

  Pracodawca może zatrudnić osobę, która nie ukończyła jeszcze 18 roku życia, jednak musi dostosować się do odpowiednich zasad odpowiadających zatrudnieniu młodocianych pracowników.