Wyniki ogólnopolskiej olimpiady z języka angielskiego

29 marca bieżącego roku jedenaścioro uczniów z naszej Szkoły Języka Angielskiego – CeDeKa przystąpiło do Ogólnopolskiej Olimpiady. Wszyscy uczniowie z niesamowitymi wynikami!

CeDeKa pragnie promować uczniów wykazujących szczególne zainteresowanie językiem angielskim oraz krajami angielskiego obszaru językowego, dlatego też motywujemy naszych uczniów do aktywnego udziału w olimpiadach językowych. Uczestniczenie w tego typu konkursach przynosi im szereg korzyści. Przede wszystkim uczniowie zyskują w ten sposób niepowtarzalną szansę rozwijania swoich umiejętności oraz sprawdzenia ich w dziedzinie, która jest im tak bliska (język angielski 😊). Mają szansę zmierzyć się z reprezentantami z różnych szkół, zarówno podstawowych jak i ponadpodstawowych, i tym samym porównać swoje możliwości nie tylko z kolegami i koleżankami z klasy, czy grupy.

Olimpiada z języka angielskiego sprawdzała wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego, komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych. Bez wątpienia urozmaiciła nasze zajęcia oraz stanowiła zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy naszych uczniów.
Z przyjemnością ogłaszamy wyniki i mamy zaszczyt ogłosić, że troje z nich uzyskało tytuł laureata natomiast pozostali słuchacze zajęli wysokie miejsca w pierwszej trzydziestce!

8 klasa – liczba uczestników w całej Polsce 3387
Jakub Kołodziej – 4 miejsce (laureat)
Julia Wiktorowicz – 10 miejsce (laureatka)
Julia Pecka – 18 miejsce
Aleksandra Kowalska – 19 miejsce
Natalia Bielecka – 26 miejsce
Weronika Żuk – 27 miejsce

7 klasa – liczba uczestników w całej Polsce 1379
Wiktor Janiszewski – 10 miejsce (laureat)
Maria Sikorska – 27 miejsce

4 klasa – liczba uczestników w całej Polsce 3081
Tymek Drewek – 30 miejsce
Maria Sroka – 32 miejsce

Liceum Ogólokształcące

3 klasa LO – liczba uczestników w całej Polsce 462
Aleksandra Lubak – 17 miejsce

Wszystkim uczestnikom Olimpiady – sesja wiosenna serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy na kolejną edycję!

20 czerwca 2023